Organizowane przez Przedszkolandię zajęcia dodatkowe na basenie odbywają się zawsze raz w tygodniu w Środzie Wlkp., na średzkiej pływalni. Każde dziecko Pzredszkolandii począwszy od 3 roku życia może korzystać z zajęć na basenie. Usługi przewozowe świadczy średzka
Firma: Usługi Transportowe Zbigniew Sut. Opiekę w czasie przewozu pełni nauczyciel, bezpośrednią opiekę podczas zajęć dzieci w wodzie sprawuje instruktor, którego zapewnia Ośrodek Sportui Rekreacji w Środzie Wlkp., zgodnie z zawartą umową z Przedszkolandią. Instruktorem nauki pływania jest doświadczony instruktor nauki pływania dzieci Pan Robert Orzga. Dzieci jeżdżą na basen w swoich grupach wiekowych, zajęcia trwają 30 minut, a liczebność takiej grupy wyjazdowej to około 10 osób. ( Cały wyjazd jednej grupy to około 2 i pół godziny). Każdy poniedziałek od 10.30 do 13.00 to czas, gdy na średzkiej pływalni uczą się pływać dzieci z Przedszkolandii.

Oswajanie dziecka z wodą to pierwszy krok ku bezpieczeństwu w wodzie. Wbrew powszechnej opinii nie umiemy pływać od urodzenia. Do 6-miesiąca życia dziecko posiada wprawdzie odruch wstrzymywania oddechu i zanurzone na chwilę w wodzie przestaje nabierać powietrze, ale do pływania potrzebna jest odpowiednia technika.

Oswajanie dziecka z wodą to pierwszy krok ku bezpieczeństwu w wodzie. Wbrew powszechnej opinii nie umiemy pływać od urodzenia. Do 6-miesiąca życia dziecko posiada wprawdzie odruch wstrzymywania oddechu i zanurzone na chwilę w wodzie przestaje nabierać powietrze, ale do pływania potrzebna jest odpowiednia technika. Dzieci uwielbiają wodę i na ogół z radością pluskają się. Lekarze zalecają zajęcia na pływalni, bo mają one zbawienny wpływ na rozwój. Na basen mogą chodzić zwykle wszystkie dzieci. Do wyjątków należą dzieci z przewlekłymi schorzeniami układu moczowego, silną alergią skórną i przewlekłymi chorobami uszu. Zdaniem specjalistów ruch w wodzie intensywnie pobudza rozwój układu kostno-stawowego oraz mięśniowego. Wyrównuje nadmierne lub niedostateczne napięcie mięśniowe pozwalając maluchom prawidłowo się rozwijać. Poza tym gimnastyka w wodzie to równomierny trening wszystkich mięsni, który zapobiega wystąpieniu za kilka lat wad postawy. Zabawy w wodzie poprawiają również koordynację i płynność ruchów. Pływanie wymaga od dziecka nabycia umiejętności prawidłowego oddychania oraz zwiększenia wydolności płuc. Dzieci pływające mają lepszą wentylację organizmu a w rezultacie większą odporność na infekcje. Jak wszyscy wiemy bywanie na basenie jest doskonałą formą relaksu również dla dzieci.

yupppi basen basenDzieciom z "Przedszkolandii" zapewniamy cierpliwego instruktora, który indywidualnie będzie traktował każdego potencjalnego pływaka oraz opiekę pań z przedszkola, które dzieci dobrze znają i będą czuły się bezpiecznie w ich towarzystwie. Pierwsze zajęcia będą głównie polegały na stopniowym oswajaniu się z wodą zgodnie z indywidualnym tempem i możliwościami małych uczestników wodnego baraszkowania, by dalsze zabawy wodne sprawiały im frajdę, a rodzice mogli cieszyć się z rozwoju swoich pociech.

 

 

 

 

 

 

Additional information